Hírek
2020. Október 14. 17:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Hackerversenyt hirdetett a Nemzeti Kibervédelmi Intézet

Hackerversenyt hirdetett a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézete.
Az MTI-hez kedden eljuttatott közlemény szerint az októberi európai kiberbiztonsági hónap keretén belül idén is megrendezik a Hungarian Cyber Security Challenge 2020 (HCSC'20) elnevezésű IT biztonsági csapatversenyt. Azt október 15-19. között, rendhagyó módon, online tartják meg.
A versenyre jelentkezhet minden 16. életévét betöltött magyar állampolgár. Az összdíjazás meghaladja az ötmillió forintot.
"A megmérettetés célja a technikai képességek gyakorlása, az elektronikus információbiztonsági szakmai orientáció, a szakma népszerűsítése, szakmai-baráti közösség építése a versenyzők között" - írták.
A HCSC'20-ról bővebb információ található a verseny honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok
2025. Április 16. 07:30, szerda | Belföld
Versenyfelügyeleti eljárást indított a GVH a Spar és az Auchan ellen
2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld
Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ
Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra
2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban