Hírek
2019. Szeptember 24. 05:00, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Londoni elemzők: a világgazdaság még nincs a recesszió szélén

Londoni pénzügyi elemzők szerint a világgazdaság a növekedési ütem meredek lassulása ellenére még mindig \"valamelyes távolságra\" van a recessziótól,
és több sokkhatás egyidejű érvényesülése kellene ahhoz, hogy a globális növekedés mínuszba forduljon.
Az egyik legtekintélyesebb londoni pénzügyi-gazdasági elemzőház, az Oxford Economics hétfőn ismertetett átfogó tanulmányában öt olyan sokkhelyzeti fejleményt azonosított, amelyek - vagy amelyekből néhány - együttesen recesszióba sodorhatja a világgazdaságot: az olajárak meredek emelkedése, a részvénypiaci árfolyamok ugyancsak meredek ívű zuhanása, a banki hitelellátás feltételeinek szigorodása, pénzügyi sokkhelyzet kialakulása a feltörekvő térségben és a kereskedelmi feszültségek eszkalálódása.
Az Oxford Economics közölte: saját fejlesztésű modellszámítása - Oxford Global Economic Model (GEM) - alapján ha 100 dollárra emelkedik a hordónkénti olajár, az 1,5 százalékponttal emelné a globális inflációt és 0,4 százalékponttal lassítaná az éves világgazdasági növekedést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.