Városlista
2025. április 20, vasárnap - Konrád, Tivadar

Hírek

2018. Március 12. 05:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Mérséklődik a tavaszias meleg a héten

Mérséklődik a tavaszias meleg a héten

Inkább borúsabb, szelesebb, hűvösebb idő várható a következő napokban. Többször lesz eső, az ünnepi hosszú hétvégén ismét többfelé lehetnek mínuszok is

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-nek.
Hétfőn kezdetben keleten előfordulhat eső, majd délután elszórtan valószínű zápor, főként délkeleten, keleten zivatar is kialakulhat, de emellett mindenütt több órára kisüt a nap. Többfelé erős, elsősorban a Dunántúlon viharos lehet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet plusz 5-10, a legmagasabb hőmérséklet 14-20 fok között várható.

Kedden a több-kevesebb napsütés mellett, elszórtan alakulhat ki eső, zápor. Este a Dunántúlon már tartósan több lesz a felhő, és ott többfelé valószínű eső. Szerdán elsősorban az ország déli felén valószínű eső, zápor. Kedden többfelé, szerdán helyenként megerősödik a szél. A leghidegebb órákban plusz 1 és 7 fok között alakul a hőmérséklet. Kedden napközben 12-17, szerdán 9-14 fokig melegszik a levegő.

Csütörtökön, március 15-én több helyen hosszabb időre is kisüt a nap. Napközben számottevő csapadék nem várható. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 4, a maximumhőmérséklet 9-15 fok között valószínű.

Pénteken erősen felhős vagy borult lesz az ég, és többfelé valószínű eső, zápor. A leghidegebb órákban plusz 1-6 fok lehet. Napközben 8-14 fokig melegszik a levegő.

Szombaton erősen felhős vagy borult lesz az ég, kezdetben több, majd kevesebb helyen valószínű eső, zápor. Nagy területen megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 1-6, a maximumhőmérséklet 8-14 fok között valószínű.

Vasárnap a felhőátvonulásokból zápor, a hegyekben hózápor lehet. A szél akár viharossá is fokozódhat. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 3, a legmagasabb hőmérséklet plusz 2-7 fok között valószínű - írta a meteorológiai szolgálat, megjegyezve: az előrejelzés bizonytalansága az átlagosnál jóval nagyobb.

Címkék: időjárás, meleg, tavasz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 20. 09:13, vasárnap | Belföld

Nagy István: Felszámolták a rábapordányi telepet, de a vírus megállításához minden állattartó fegyelmezettsége kell

Felszámolták a ragadós száj- és körömfájásvírussal fertőzött rábapordányi állattartó telepet.

2025. Április 19. 08:31, szombat | Belföld

Nagy István: a saját állatai megóvása érdekében minden gazdálkodó továbbra is tartsa be a hatósági előírásokat

Nagy István nyomatékosan ismét arra kért minden gazdálkodót, hogy a saját állataik megóvása érdekében továbbra is tartsák be a hatósági előírásokat; csak az lépjen be az állattartó telepre, akinek jelenléte elengedhetetlen.

2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld

ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése

Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése