Hírek
2021. Február 26. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Peking tagadja, hogy végbélnyílásból vett mintavételre kötelezett amerikai diplomatákat

A kínai külügyminisztérium szóvivője csütörtökön tagadta, hogy Peking végbélnyílásból vett mintavételre kötelezett amerikai diplomatákat a koronavírus-fertőzöttség kiszűrésére.
Csao Li-csien kínai külügyi szóvivő a csütörtöki sajtótájékoztatóján az amerikai sajtóban megjelent jelentések kapcsán elmondta: tudomása szerint Kína sosem kötelezte az országban akkreditált amerikai diplomatákat ilyen mintavételre.
A kínai egészségügyi hatóságok a kínai holdújévhez kapcsolódó utazási csúcsszezonra készülve kezdtek alkalmazni az ország bizonyos részein végbéltesztet a koronavírus-fertőzöttség kiszűrésére, az ilyen tesztek ugyanis egyes szakértők szerint megbízhatóbb eredménnyel szolgálnak az orr- vagy szájüregből vett minták alapján készülteknél.
A Washington Post és a Vice amerikai tisztségviselőkre hivatkozó jelentései szerint tévedésből vetettek alá a végbélnyílásból vett mintavételnek Kínában állomásozó amerikai diplomatákat, mert az ilyen jellegű beavatkozások alól a diplomaták mentességet élveznének.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.