Városlista
2024. november 25, hétfő - Katalin

Képek | Egyéb

Állat tetoválások

2014-11-12 14:04:26

A szimbólum egyfajta jel, jelkép. Metafizikai tartalommal ruházza fel a szimbólumot hordozót. A tetoválás egész életre szól, a személyiség részévé válik. Egyesek szerint a viselője sorsára, életútjára is kihat a bőrén viselt szimbólum.

Az állatokhoz a legkorábbi időktől fogva szimbolikus jelentéseket kapcsoltak. Az állatvilág átfogja az egész univerzumot: az ég, a levegő ura a sas a földé az oroszlán, a vízé, vagyis a föld alatti világé, az alvilágé, a bálna.

Delfin: A halak királya, a hajótöröttek megmentője, lélekvezető.

Farkas: ősi, mágikus totemisztikus, védelmező jelkép. A vadságot és a szabadságot szimbolizálja.

Bika: A küzdelmet, a hatalmat és az ellenállhatatlan férfierőt testesíti meg.

Gyík: A napot szimbolizálja. De a hét szabad művészet egyikének a logikának a jelképe is.

Béka: Eredetileg a termékenység és a gazdagság kifejezője, de bűnöket (fösvénység, kevélység, paráznaság, eretnekség, irigység, igazságtalanság) testesít meg.

Hal: élvezet, érzékiség, gyarapodás, termékenység, sodródás. Kínában a gazdagság egyik jelképe, valamint fallikus szimbólum a férfiasságot testesíti meg (koi-pontyok). Az egymás mellett úszkáló halpár a házaspárok közti harmónia, a házastársi boldogság jelképe. A kereszténységben a hal krisztus és az egyház jelképe.

Kígyó: veszély, újjászületés, változás, férfi szex szimbólum. Mindig a bölcsességgel társították, különösképpen a rejtett tudással, amely a legmagasabb bölcsesség. Szinte minden nép vallásában, mitológiájában megjelenik, hol jó, hol rossz jelentéstartalommal.
A bibliában a bűnbeesés szimbóluma. Számos istenség jelképe volt, főleg az életet, gyógyulást ajándékozóknak. Termékenységre utaló szimbólumként a folyókat is jelképezi, amely termékennyé tesz, de áradáskor -mint maga a kígyó is- pusztít. A germánoknál a kígyó szent állat, a halottak istene, benne élnek tovább a halottak. A saját farkába harapó kígyó a kör alakját felvéve a végtelenséget, az újjászületést, a lét örök körforgását jeleníti meg; az egymásba tekeredő kígyók a világ szembenálló erőinek küzdelmét és az ebből eredő új erőt szimbolizálják.

Macska: a függetlenséget, gondolat szabadságát és a gyors regenerálódást jelképezi, a belső látás megtestesítője. A fekete macska boszorkánysághoz, pogánysághoz való vonzódást, női egyenjogúságot fejez ki.

Lepke: díszes szárnyai révén a szépség, átváltozási fázisai, valamint csapongó repkedése miatt a lélek szimbóluma. Negatív értelemben a gyors mulandóságra ítélt hiú pompa, s mivel a fény és a láng felé vonzódik, az önpusztítás megtestesítője. Hernyó-, majd bábállapotból való kibontakozása a halott testből felröppenő lelket jelenti számos nép hitvilágában. A kínai hagyományban a halhatatlansággal áll összefüggésben, mivel a taoizmus a szárnyakat az öröklét kifejeződésének vélte. Japánban a pár nélküli pillangó a szűziesség, a hűtlen szerető és a gésák jelképe is. A pillangó pár a hitvesi boldogságra utal. A fehér pillangót a halott lelkének vélték. A keresztény szimbólumrendszerben a múlékony szépség, a rövid földi lét jelképeként a világiasság kifejezője.

A Madár általánosságban szabadság, szárnyalás, a levegő, a képzelet, a lehetőségek, a boldogság szelleme, "a lélek", amint egy magasabb tudatállapotba lép.

A sas az égi hatalom jelképe; A sastoll és a sas is a hatalom szimbóluma.

Fecskék: a tavasz hírhozója, ezért az újjászületés, a kezdet és a remény megtestesítője. Vándorló természete miatt a merészség, az örök veszély jelképe. Kínában elsősorban a termékenységgel hozták kapcsolatba. Japánban a hűtlenség, ugyanakkor a háziasság és az anyai gondoskodás megtestesítője. Gyógyító erőt is tulajdonítottak neki.

Oroszlán: büszkeség, hatalom, erő, védelem, bátorság, egyéniség. Az egyiptomi mitológiában Szahmet, az oroszlánfejű női alakként ábrázolt istennő a háború és a perzselő nap megszemélyesítője. A buddhizmusban a törvény védelmezője, Buddha bölcsességének jelképe. Az igazságosság szimbólumaként a világi hatalom kifejezője.

Pók: csapda, veszély, behálózás, cselszövés az alap asszociációk. Hálója a kozmosz jelképe. Az amerikai indiánoknál a szél és a vihar okozója, ezért a természeti csapások ellen védő amulettként használják. A hinduizmusban a teremtő jelképe, aki a világ hálóját saját magából szövi. Nyakra, kézfejre tetovált pók a bűnözők jele, tipikus börtöntetoválás.

Skorpió: a pusztító erő, a katasztrófa, a sötétség és a halál jelképe. Az anyai áldozat jelképe is lehet, mivel egy antik monda szerint kicsinyei születésük előtt a méhét rágják. Jele Egyiptomban ősi hieroglifa. Széth attribútumaként az isten pusztító aspektusára utal. Virággal párosítva a gonoszság szimbóluma. A középkorban az irigység, az eretnekség és a hamisság szimbóluma volt.

Daru: A hosszú élet és az éberség, hűség szimbóluma.

Tigris: tekintély, fényűzés és beteljesülés. A harci erőt, küzdeni akarást, egyúttal a kegyetlenséget is jelképezi. Kínában a fenség, a kegyetlenség, az erő jelképe. Az égi sárkánnyal harcoló fehér tigrist a jin és jang megtestesítőjeként szokták ábrázolni (tigris-jin) A buddhizmusban a spirituális hatalom, a hit ereje, amely át tud hatolni a bűnök dzsungelén, a bambuszerdőn. Negatív jelentése a ’düh’; ebben az értelemben a szarvas és a majom mellett az ún. Három esztelen teremtmény egyike.

Főnixmadár: a szépség a szerelem, valamint a kitartás jelképe. A főnix egy szent madár, mely igen sok kultúrában előfordul. Az mindegyikben közös, hogy életének végén meggyullad, és saját hamvaiból újjászületik. Maga a tűz őselem, a szellem megújító erejét jelképezi, a madár pedig a lélek szimbóluma. A Főnix képviseli tehát a lélek önmagát megújító képességét. A nap földi megfelelőjeként is ismert. A görögöknél az univerzum egyfajta képmása volt, az idő ciklus voltának a megszemélyesítője.
Az alkímiában az ősanyagnak a megsemmisüléstől az újjászületésig, a bölcsek kövévé válásáig vezető útját jelképezi.
Kínában a császárnő emblémája. Egyike a négy szent élőlénynek (a sárkány, a teknős és az egyszarvú mellett). A hamuból születő tűzmadár az újjászületés, az örök élet és feltámadás jelképe, emellett az erény és a hűség mintaképe.

Teknős: Általában a hosszú élet, a vizek és a megújulás jelképe. Páncélja révén a rejtett erőre is utal. Indiában az első élőlény, az ős, a megőrző. Az ókori kínai világfelfogásban a kozmikus méretű tengeri teknős, Ao, a páncélján hordja a Földet és így a világ támasztékát, a kozmosz stabilitását biztosítja. Japánban a jó szerencse jele és a halhatatlanság szimbóluma.

Unikornis: A tisztaság, a szüzesség, ill. a hatalom jelképe. Kínában a gyengédség, a jóakarat, a boldogság, a hosszú élet, a nagyság, a bölcs irányítás és a kiváló utódok szimbóluma. Egyike a négy szent élőlénynek (a sárkány, a főnix és a teknős mellett)

Állat tetoválások
Állat tetoválások Állat tetoválások Állat tetoválások Állat tetoválások Állat tetoválások Állat tetoválások Állat tetoválások Állat tetoválások